macintosh

Doł±czył: 24 Sty 2007
Posty: 21

PostWysłany: Sob 8:29, 27 Cze 2009 Temat postu: KKP w I lidze!

Długa droga prowadzaca do awansu na zaplecze ekstraligi kobiet zakończona sukcesem zawodniczek KKP Golden Goal Bydgoszcz! Bydgoszczanki w dodatkowym spotkaniu barażowym pokonały na neutralnym terenie w Koninie AZS Zielona Góra 2:0 i po roku przerwy znów zagraja w I lidze.

Piłkarki z miasta nad Brda doskonale wiedziały, że nie moga zmarnować ogromnej szansy, jaka pojawiła się w momencie decyzji o powiększeniu I ligi. Wyruszyły do Konina pełne nadziei i wiary w pokonanie przeciętnych „Akademiczek”, które wcześniej dwukrotnie wysoko uległy Ostrovii Ostrów.

Zwycięstwo nad ekipa z Grodu Bachusa zapewniły bydgoszczankom dwa trafienia w ciagu zaledwie dziesięciu minut. Jako pierwsza na listę strzelców wpisała się Agnieszka Rezler (20’). Rozgrywajaca błysnęła wyszkoleniem technicznym, z dziecinna łatwoscia mijajac kolejne rywalki i precyzyjnym strzałem umieściła piłkę w siatce. W ślady koleżanki poszła na kwadrans przed końcem pierwszej połowy Agata Stępień. Szans na podwyższenie prowadzenia było sporo, jednak żadna z prób nie została zamieniona na kolejne trafienie. Drużyna ze Słowiańskiej pewnie dowiozła prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego i z pełna satysfakcja mogła swiętować ciężko wywalczona promocję na zaplecze elity. Gratulujemy!

KKP Golden Goal Bydgoszcz – AZS Zielona Góra 2:0 (2:0)
Bramki: Agnieszka Rezler 20’, Agata Stępień 30’

KKP: Granowska – Makowska, Pawłowska (Matczak), Arbuz, Wolska – Rezler (Zawodniak), Sieradzka, Stępień, Dudek (Przybylska) – Pancek (Rerek), Lipowska (Mrozek)